Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Parafii Wojskowej

5 maja br., w Kościele Garnizonowym w Radomiu odbyły sie uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Parafii Wojskowej.

Mszy św. dziękczynnej w intencji żołnierzy i pracowników RON Garnizonu Radom i Grójec oraz parafian, którzy modlą się w Kościele Garnizonowym, przewodniczył Kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego ks. kan. dr Jan DOHNALIK. 

Uroczysta Msza Święta była także doskonałą okazją do wręczenia Medali “W służbie Bogu i Ojczyźnie”, przyznanych z okazji setnej rocznicy ustanowienia Biskupstwa Polowego w Polsce jako dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa wojskowego.

Tekst: p. Anna KUNA, fot.: p. Anna KUNA i szer. Anna BĘBENEK