Święto Lotnictwa Polskiego w Garnizonie Radom

28 sierpnia 1932 roku cała Polska przeżywała sukces por. Franciszka Żwirki i inż. Stanisława Wigury. Polacy bowiem okazali się najlepsi podczas największej, prestiżowej imprezy lotniczej Europy.

Tegoroczne Święto Lotnictwa Polskiego 42. Baza Lotnictwa Szkolnego obchodziła podczas uroczystej zbiórki, które było doskonałą okazją do uhonorowania przez Dowódcę płk. pil. Macieja SIEMIŃSKIEGO wyróżniających się żołnierzy oraz pracowników RON. Wręczono medale oraz liczne wyróżnienia. Zbiórkę uświetniła Orkiestra Wojskowa z Lublina oraz defilada pododdziałów. Aby oddać hołd pilotom, delegacja z 42. BLSz złożyła kwiaty pod pomnikiem Zasłużonych Lotników Ziemi Radomskiej, znajdującej się przy Klubie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Natomiast w samo południe w Kościele Garnizonowym odprawiona została Msza święta w intencji Lotników, którą celebrował ks. kan. Mirosław DRAGIEL.  Delegacja z 42. BLSz z Zastępcą Dowódcy płk. Mirosławem CENKIELEM na czele, złożyła kwiaty pod tablicą znajdującą się w Kościele Garnizonowym, upamiętniającą radomskich Pilotów, którzy zginęli podczas wykonywania zadań służbowych.

Tekst: Anna KUNA; Fot.: Monika MALARCZYK