Spotkanie Wielkanocne

Okres Świąt Wielkanocnych, to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, lecz także okazja do zadumy i refleksji oraz spotkań rodzinnych i towarzyskich.

 Z tej okazji w środę 28 marca w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego przy symbolicznym wielkanocnym stole spotkali się przedstawiciele duchowieństwa, władze parlamentarne, rządowe i samorządowe, przedstawiciele  zaprzyjaźnionych służb mundurowych i jednostek wojskowych Garnizonu Radom, stowarzyszeń oraz organizacji  pozarządowych, lokalnych szkół, kombatanci, seniorzy lotnictwa, wdowy zmarłych żołnierzy oraz licznie zgromadzeni żołnierze  i pracownicy resortu obrony narodowej, by wspólnie świętować wydarzenia Wielkiej Nocy.

Gospodarz spotkania – płk dypl. pil. Jan SKOWROŃ podsumował dotychczasowe przedsięwzięcia, jednocześnie wyrażając swoje podziękowanie dla kadry, a następnie nawiązując do naszych tradycji złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

W tym szczególnym dniu został odczytany list wystosowany na tę okoliczność przez ks. biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa GUZDKA, w którym „Z okazji zbliżających się Świąt wielkanocnych” życzył „…abyśmy przez modlitwę, słuchanie słowa Bożego oraz sakramentalną spowiedź odzyskali i umocnili wewnętrzną wolność…”.

Części liturgicznej spotkania przewodził ks. biskup Piotr TURZYŃSKI. Po poświęceniu wielkanocnych pokarmów przyszedł czas na wzajemne składanie życzeń, a następnie na skonsumowanie przygotowanych potraw w miłej atmosferze oraz przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Radomiu.

Tekst: Magdalena ZIĘTEK

Foto: Natalia LEŚNIEWSKA