Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ i Dzień Weterana działań poza granicami państwa

29 maja br., w Garnizonie Radom obchodziliśmy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ oraz Dzień Weterana Działań poza granicami państwa.

Uroczystości odbyły się w Klubie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, gdzie o godzinie 11.00 odprawiona została msza święta w intencji wszystkich weteranów, którą celebrował ks. kan. Mirosław DRAGIEL. W obchodach, których organizatorem było Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ przy współudziale 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego udział wzięli posłowie i parlamentarzyści ziemi radomskiej, zastępca dowódcy 42. BLSz płk Tomasz PŁOWAŚ, weterani misji poza granicami państwa, przedstawiciele służb mundurowych, oraz licznie zebrana młodzież szkolna.

Obchodom towarzyszyła wystawa przygotowana specjalnie na tę okazję przez instruktora-plastyka Klubu. Zaraz po mszy w  muzyczny świat uczestników uroczystości  przenieśli  uczniowie szkoły muzycznej im. Oskara KOLBERGA w Radomiu. Widzowie mogli także obejrzeć krótkometrażowe filmy, które były wspomnieniem członków misji, stacjonujących w różnych zakątkach świata na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie Odznaki Pamiątkowej „Honorowa Gwiazda Weterana” oraz Odznaki Pamiątkowej 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego dla Prezesa Stowarzyszenia Koła nr 45 Edwarda KOWALEWSKIEGO.