Jesteś w Kościele – czyli jak przeżyć święta w czasie pandemii

W związku z panującą sytuacją, która utrudni nam wszystkim przeżywanie najważniejszego okresu w ciągu roku liturgicznego, jakim jest Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa, przygotowaliśmy krótką infografikę. Jej celem jest pomóc wszystkim w jak najbardziej owocnym przeżyciu tego czasu, poprzez wskazanie dróg świętowania tych wielkich tajemnic naszej wiary w naszych domach.

Zachęcamy do zapoznania się z tą grafiką. Zapraszamy również do pobierania plików ze strony: https://tiny.pl/7qhvs.

Można tam znaleźć:

  1. Wprowadzenie w ideę projektu oraz więcej informacji na tematy wskazane na infografice (https://1drv.ms/b/s!Ak89d1SOmNu6djHZ1VgHaC3NvHU).
  2. Notatkę na temat przeżywania Mszy transmitowanej w mediach (https://1drv.ms/b/s!Ak89d1SOmNu6eIAj3rgLVh43PDk).
  3. Krótką notkę na temat tego, czym jest Komunia duchowa (https://1drv.ms/b/s!Ak89d1SOmNu6d56pk1XU4lHQXmo).
  4. Link do pobrania rytuału, na podstawie którego można będzie celebrować najważniejsze tajemnice Triduum w naszych domach (https://1drv.ms/b/s!Ak89d1SOmNu6eTtycLJVD0v0qu4).
  5. Teksty wybranych części Liturgii Godzin na czas Triduum przygotowane w formie pojedynczych stron (5a:https://1drv.ms/f/s!Ak89d1SOmNu6aKswNYKAyd8qF9c) lub w formie gotowej broszury do wydrukowania i zszycia (5b:https://1drv.ms/f/s!Ak89d1SOmNu6bKswNYKAyd8qF9c).

Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami. Mamy nadzieję, że dzięki nim każdy będzie mógł owocnie przeżyć zbliżający się czas w gronie rodziny lub współlokatorów.

Klerycy WSD w Rzeszowie
źródło: Portal Diecezji Rzeszowskiej