Garnizonowe spotkanie wigilijne

Tradycyjne jak co roku w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego odbyło się spotkanie wigilijne, którego gospodarzem był Dowódca Garnizonu Radom płk dypl. pil. Jan SKOWROŃ.

19 grudnia br., w niecodziennej scenerii lotniczego hangaru rozbrzmiewały dźwięki kolęd w wykonaniu zespołu „Dywizjon 32” z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego z Dęblina. W spotkaniu wigilijnym udział wzięli przełożeni z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, władze parlamentarne, rządowe i samorządowe, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek wojskowych, stowarzyszeń oraz organizacji  pozarządowych, lokalnych szkół, a także  kombatanci, seniorzy lotnictwa, wdowy zmarłych żołnierzy, sympatycy lotnictwa oraz żołnierze  i pracownicy RON. Dowódca w krótkich żołnierskich słowach złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, następnie ks. ppłk Kryspin RAK odczytał Słowa Ewangelii wg. św. Łukasza, a Biskup Radomski Henryk TOMASIK zaintonował wspólną modlitwę i poświęcił opłatek.

W dalszej części uroczystości zebrani mieli okazję do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, natomiast służby logistyczne dołożyły wszelkich starań w przygotowanie tradycyjnych wigilijnych potraw, które zagościły na świątecznym stole.

Tekst i fot. p. Anna KUNA