Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

29 maja br., w Garnizonie Radom odbyły się uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Z tej okazji w Sali Tradycji obyła się uroczysta zbiórka, podczas której Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. mgr inż. Maciej SIEMIŃSKI podziękował wszystkim Weteranom, którzy reprezentowali Polskę biorąc udział w misjach, często ryzykując swoje zdrowie i życie, tworząc system bezpieczeństwa naszego Kraju.  Aby podkreślić ich patriotyczną postawę oraz dobrze spełniony obowiązek wobec Ojczyzny, wręczył Weteranom listy gratulacyjne oraz pamiątkowe fotografie.

Następnie o godzinie 12.00 w Kościele Garnizonowym odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Weteranów, której przewodniczył ks. kan. Mirosław DRAGIEL – kapelan Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W obchodach, których organizatorem było Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ przy współudziale 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego udział wzięły władze samorządowe, Dowódca 42. BLSz płk pil. Maciej SIEMIŃSKI, służby mundurowe, Weterani oraz społeczeństwo. Na zakończenie Mszy świętej poszczególne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Tablicą Pamiątkową poświęconą Żołnierzom Wojska Polskiego – Uczestnikom Misji Pokojowych i Stabilizacyjnych.