Żołnierze 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli uroczystą przysięgę wojskową

27 października na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyły się uroczystości związane ze złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej przez żołnierzy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uczestników uroczystości przywitał Dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Przemysław OWCZAREK.

Meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości przyjął wiceminister Obrony Narodowej Wojciech SKURKIEWICZ.

W uroczystej zbiórce, oprócz żołnierzy, udział wzięli samorządowcy, kombatanci, przedstawiciele instytucji, jednostek wojskowych i służb mundurowych Garnizonu Radom.

Błogosławieństwa składającym przysięgę udzielili: ks. ppor. Artur JANCZAREK – kapelan 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i ks. kpt. Tomasz PASZKO – Dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej z Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego.

Dzień wcześniej w Kościele Garnizonowym w Radomiu została odprawiona Msza św. w intencji żołnierzy składających przysięgę i dowództwa 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mszy św. przewodniczył ks. ppłk Kryspin RAK – proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu.