Zmiana na stanowisku proboszcza Parafii Wojskowej w Radomiu

Decyzją JE ks. Bp Józefa Guzdka – Biskupa Polowego Wojska Polskiego, ks. mjr Łukasz Józef Hubacz został powołany na urząd proboszcza Parafii Wojskowej pw. św. Stanisława Biskupa
w Radomiu, kapelana Garnizonu Radom i Grójec oraz kapelana Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Radom.

25 kwietnia w naszym kościele w Radomiu, podczas mszy świętej nastąpiło uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza. Instalacji kanonicznej dokonał Dziekan Sił Powietrznych
ks. prał. płk Janusz Radzik, wręczając nowemu proboszczowi symboliczne klucze do parafii
i powierzając pieczę nad całą wspólnotą.

Nowego kapelana przywitali –  Sekretarz Stanu w MON Pan Wojciech Skurkiewicz, Zastępca Dyrektora w Departamencie Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Pan Paweł Dycht, Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego płk pil. Maciej Siemiński, oraz delegaci parafii. Nowemu kapelanowi życzymy wielu łask Bożych i sukcesów na długie lata posługi w naszej wspólnocie.

Tekst i fot. Anna Kuna