Zaproszenie na obchody 75. rocznicy rozbicia więzienia Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Radomiu przez oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem por. Stefana Bembińskiego „Harnasia”

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Radom, Dowódca Garnizonu Radom płk pil. Maciej Siemiński i Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski zapraszają w dniu 9 września 2020 r. na obchody 75 rocznicy rozbicia więzienia Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Radomiu przez oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem por. Stefana Bembińskiego „Harnasia”. 

Program Uroczystości: 

  • Godz. 11.30 – złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą akcję rozbicia radomskiego więzienie przez oddziały podziemia niepodległościowego przy ul. Malczewskiego 1, 
  • godz. 12.00 Msza św. w Kościele Garnizonowym
  • godz. 13.00 – przemarsz ul. Żeromskiego pod Pomnik Armii Krajowej Okręgu “Jodła” przy ul. Niedziałkowskiego, odegranie Hymnu Państwowego, przemówienia okolicznościowe, wręczenie odznaczeń, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem.