Zaproszenie na centralną procesję w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek (20 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie uczestnicząc we Mszy św. i w procesji eucharystycznej.

Tradycyjnie centralna procesja w Radomiu z udziałem rzeszy wiernych wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30 z kościoła pw. św. Jana (radomska Fara) i przejdzie ulicami: Żeromskiego, Moniuszki i Sienkiewicza do katedry pw. Opieki NMP.

Ołtarze będą ustawione przy:

  • kościele św. Trójcy (OO. Jezuici),
  • św. Katarzyny (OO. Bernardyni),
  • św. Stanisława bp i m (Kościół Garnizonowy)
  • katedrze pw. Opieki NMP.

Na zakończenie uroczystej procesji, około godz. 12.00 w katedrze będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika. Warto dodać, że w Boże Ciało w katedrze nie będzie Mszy świętej o godz. 13.30 i 20.00. W Kościele Garnizonowym nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.