“W obliczu Boga ślubuję Ojczyźnie – rzecz o kapelanach katyńskich” – ks. ppłk Andrzej Niwa

„Wśród żołnierzy, uwięzionych w obozach na “nieludzkiej ziemi” w Katyniu, Charkowie, Twerze i Bykowni w 1940 roku byli też kapelani i klerycy. Księża przypominali o ludzkiej i chrześcijańskiej godności, jednali z Bogiem, po kryjomu sprawowali Msze św. W tamtej obozowej rzeczywistości był to heroizm. Ks. ppłk Andrzej Niwa urodził się w Chechłach, dziś dzielnicy Ropczyc. Z dokumentów zbrodni katyńskiej wiadomo, że został wywieziony ze Starobielska w kwietniu, bądź maju 1940 roku do więzienia NKWD w Charkowie i tam był rozstrzelany. Jego nazwisko figuruje na Katyńskiej Liście Starobielskiej w pozycji 2381. O ks. ppłk Andrzeju Niwie wspominają Maria Dubrawska i Marian Szpunar.”

Na portalu Polskiego Radia Rzeszów została umieszczona poniższą informacja oraz link do odsłuchania audycji “«W obliczu Boga ślubuję Ojczyźnie – rzecz o kapelanach katyńskich» – ks. ppłk Andrzej Niwa”.

Link do odsłuchania audycji w Radio Rzeszów: https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/audycje/30539/w-obliczu-boga-slubuje-ojczyznie-rzecz-o-kapelanach-katynskich-ks-pplk-andrzej-niwa

Zapraszamy do odsłuchania audycji. 

źródło: Polskie Radio Rzeszów