Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego

Uroczyste obchody święta Wojska Polskiego w Radomiu rozpoczęły się 11 sierpnia na terenie obiektów 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

15 sierpnia o godz. 12:00 w Kościele Garnizonowym odbyła się uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. mjr Kryspina Raka, proboszcza Parafii Wojskowej, w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. W Eucharystii uczestniczyli m.in. władze miejskie i samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych Garnizonu Radom, kombatanci, weterani, pracownicy Resortu Obrony Narodowej, ich rodziny oraz wierni parafii wojskowej.
Po uroczystej Eucharystii delegacje złożyły kwiaty przy symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza