Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Parafii Wojskowej

Wyjątkowo 29 sierpnia, ze względu na panującą pandemię odbyła się Pierwsza Komunia Święta. Po raz pierwszy do swoich serc przyjęło Jezusa 14 dzieci z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radomiu.

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia dzieci i błogosławieństwa rodziców. Następnie odprawiona została Msza święta celebrowana przez ks. ppłk Kryspina RAKA – Proboszcza Parafii Wojskowej, podczas której dzieci przyjęły Sakrament Eucharystii.

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego. 

                                                                 Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987