Uroczystość 77-ej rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbe

Jak co roku 14 sierpnia w Kościele Garnizonowym w Radomiu odbyła się uroczysta Msza św. w 77-mą rocznicę śmierci św. Maksymiliana M. Kolbe.

W uroczystości wzięli udział: pani Dominika Jędrzejczak – prezes Radomskiego Środowiska b. Więźniów, były więzień pan A. Polis, małżonka byłego więźnia obozu koncentracyjnego Kazimierza Błażewicza, mieszkańcy Radomia, uczniowie  i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Uroczystość uświetnił Sztandar Zarządu Okręgowego Polskiego Związku b. Więźniów Politycznych Hitlerowskich więzień i Obozów Koncentracyjnych. Poczet stanowili uczniowie ZSE – Z. Majewska, A. Sułek, A. Dryja.

Liturgii przewodniczył ks. kan. Mirosław Dragiel – kapelan Mazowieckiej Komendy Policji w Radomiu, a homilię wygłosił ks. mjr Kryspin Rak – proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu.

Czytanie odczytała koleżanka M. Chmielnicka, a modlitwę wiernych koleżanka A. Konwa. Po Mszy św. delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty przed ołtarzem św. Maksymiliana M. Kolbe i zrobiła pamiątkowe zdjęcia.