Uroczyste ślubowanie uczniów pierwszych klas Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu

7 października o godz. 12, uczniowie pierwszych klas Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego złożyli uroczyste ślubowanie na Placu Konstytucji 3 Maja, poprzedzone uroczystą Mszą św. w Kościele Garnizonowym. Mszy św. przewodniczył ksiądz kanonik Stanisław Sikorski, w koncelebrze byli również: ks. mjr Kryspin Rak – proboszcz Parafii Wojskowej, ks. płk w st. spocz. Marian Kmiecikowski, ks. Stanisław Drąg i ks. Jacek Wieczorek. Ceremoniał ślubowania, odbywający się od 2010 roku ma już swoich stałych widzów wśród radomian, o czym świadczyło liczne grono obserwujących uroczystość. Szczególnie podoba się defilada, którą poprowadziła Orkiestra Wojskowa. W tym ważnym dla społeczności szkolnej dniu było z nami wielu znamienitych gości: przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, władz województwa mazowieckiego, starostwa powiatowego, Urzędu Miejskiego, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, pracodawcy. Uroczystość po raz kolejny była zorganizowana we współpracy z Parafią Wojskową w Radomiu.