Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on w niedzielę, 4 października 2020 r., o godzinie 18.00 w kościele Chrystusa Nauczyciela na Plantach, a zakończy Dniem Papieskim, 11 października, w katedrze o godz. 18.00, gdzie wystąpi Chór Reprezentacyjny Wojska Polskiego. W programie również wystawa „Wspomnienie Jerzego Kutkowskiego” w Resursie oraz wystawa „Wspomnienie o ks. Marcelim Pawicy” u księży filipinów. Zaproszona została do Radomia znana autorka książek Ewa Czaczkowska, a ze spektaklem o Kardynale Stefanie Wyszyńskim „Teatr A” z Gliwic. 

04 października

18.00 – kościół pw. Chrystusa Nauczyciela, ul. Chałubińskiego 15 w Radomiu – Msza Święta na rozpoczęcie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej oraz koncert zespołu „Olga Nawara i Przyjaciele”

05 października

19.00 – Centrum Wolontariatu Międzynarodowego, ul. K. Kelles-Krauza 19 w Radomiu – „Mistyczki. Historie kobiet wybranych” – spotkanie autorskie z Ewą Czaczkowską

06 października 

17.00 – Kino Helios, ul. Poniatowskiego w Radomiu – film „Wojtyła. Śledztwo”, reż. Jose M. Zavala

07 października 

19.00 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22 w Radomiu – koncert zespołu „Lustro”. Dawne piosenki wojskowe we współczesnej aranżacji

08 października

18.00 – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”, ul. Malczewskiego 16 w Radomiu – wernisaż wystawy i wieczór wspomnień o Jerzym Kutkowskim

09 października

18.30 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22 w Radomiu – wernisaż wystawy „Moc w słabości się doskonali”. Wspomnienie o misjonarzu ks. Marcelim Prawicy

10 października

19.00 – Oratorium św. Filipa Neri, ul. Grzybowska 22 w Radomiu – spektakl teatralny o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim „Życie jest większe od legend”, Teatr A z Gliwic

11 października

18.00 – Katedra Opieki Najświętszej Maryi Panny, ul. Sienkiewicza 13 w Radomiu – Msza święta z okazji XX Dnia Papieskiego oraz koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Pawła Szkopa. Koncert poświęcony setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej

Portal Diecezji Radomskiej