Informacje dotyczące celebrowania liturgii w czasie Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej parafii

Niebawem przeżywać będziemy najważniejsze dni Wielkiego Tygodnia: Triduum Paschalne zakończone Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

Informujemy, iż ze względu na wprowadzony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii oraz stosując się do zaleceń instrukcji dotyczącej obchodów Wielkiego Tygodnia i Triduum Sacrum w czasie epidemii wydanej przez Biskupa Polowego WP, w Parafii Wojskowej w Radomiu obchody Triduum Paschalnego będą według następującego porządku: 

  • Misteria Triduum Sacrum będą sprawowane bez udziału ludu Bożego. Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego nie jest nakazane. W związku z tym nieobecność na tych celebracjach nie wiąże się z popełnieniem grzechu. Zachęcamy usilnie wiernych do uczestnictwa w Triduum Paschalnym za pośrednictwem telewizji, radia i internetu oraz do duchowego przyjmowania Komunii Świętej. Na naszej stronie internetowej znajdują się informacje odnośnie transmisji liturgii Triduum Paschalnego przez TVP oraz online na stronach Ordynariatu Polowego i Katedry Polowej WP,
  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy,
  • W Wielki Piątek Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim,
  • W Wielką Sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim oraz święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna już świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy o godz. 18.00
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej. Porządek Mszy św. będzie niedzielny (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00). Zachęcamy wszystkich do odmówienia w domu modlitwy przed tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym. Tekst tego obrzędu znajduje się na naszej stronie internetowej
  • W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. będzie niedzielny