Terytorialsi zawierzyli losy Bogu

Na terenie 62. Batalionu Lekkiej Piechoty ślubowali żołnierze wojsk obrony terytorialnej. W sobotę w czasie mszy świętej zawierzyli swoje losy Bogu.

Ślubowanie odbyło się w niedzielę o 10:00 na terenie 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Przysięgę złożyli mieszkańcy powiatów radomskiego, kozienickiego, grodziskiego, garwolińskiego, otwockiego oraz Warszawy.

Było to pierwsze ślubowanie po przeniesieniu siedziby 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej do Radomia.

Żołnierze od 18 stycznia przebywali na szkoleniu podstawowym w Radomiu.

W sobotę, 30 stycznia w kościele garnizonowym odprawiona została msza święta w intencji kadry i żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zgodnie z wypisanymi słowami na sztandarze, “Bóg, Honor, Ojczyzna”, uroczystość przysięgi wojskowej, została poprzedzona zawierzeniem Panu Bogu i Maryi losów każdego żołnierza – informuje por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6. MBOT.

Mszy świętej przewodniczył ks. ppłk Kryspin Rak.

Radio Plus Radom