Święto Policji Garnizonu Mazowieckiego w Radomiu

16 lipca br. w Radomiu odbyły się mazowieckie obchody Święta Policji. Wydarzenie upamiętnia
102. rocznicę powstania Policji Państwowej. Święto Policji Garnizonu Mazowieckiego rozpoczęło
się złożeniem wieńców na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Radomiu. Kwiaty na płycie przed kościołem garnizonowym pw. św. Stanisława B. M. złożyli Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz i Komendant Wojewódzki Policji
zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec.

Następnie odbyła się msza święta w naszym kościele w intencji  policjantek ,policjantów
i pracowników Policji. Mszę celebrował ks. bp Piotr Turzyński – biskup pomocniczy radomski wraz
z kapelanem mazowieckiej Policji – ks. Jarosławem Rożkiem, ks. mjr. Łukaszem Józefem Hubaczem – proboszczem naszej parafii wojskowej oraz ks. Gabrielem Marciniakiem, ks. Piotrem Woszczykiem, ks. Stanisławem Drągiem i ks. Andrzejem Góździem.  

Uroczyste obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji oraz śpiewaczka operowa Katarzyna Bochyńska-Wojdył.