ŚWIĘTO CENTRUM ROZPOZNANIA I WSPARCIA WALKI RADIOELEKTRONICZNEJ

Żołnierze i pracownicy RON Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej im. ppłk. Jana Kowalewskiego obchodzili swoje święto. Tegoroczne obchody odbyły się w dniu 26 czerwca 2020 r. na terenie jednostki wojskowej.

Pod obeliskiem upamiętniającym patrona ppłk. Jana Kowalewskiego, złożono wiązankę, zapalono znicz i odegrany został sygnał „Śpij Kolego”. W południe rozpoczął się uroczysty apel z okazji święta CRiWWRE. Meldunek o gotowości pododdziałów Centrum, Komendantowi płk. Andrzejowi KOZERZE złożył dowódca uroczystości mjr Józef Paradowski. Komendant w swoim przemówieniu przywitał wszystkich zgromadzonych gości. Podziękował żołnierzom i pracownikom RON za służbę i pracę oraz złożył życzenia. Święto Centrum to także okazja do wyróżnienia i uhonorowania najlepszych żołnierzy i pracowników. Zgodnie z rozkazami Dowódcy Generalnego RSZ i Komendanta CRiWWRE. Wręczono Odznaki, listy gratulacyjne oraz inne formy wyróżnień.