Skip to content
Menu
DUSZPASTERSTWO WOJSKOWE GARNIZONU RADOM I GRÓJEC
  • Aktualności
  • Ogłoszenia
  • Historia
  • Sakramenty
  • Nasza Parafia
  • Nabożeństwa
  • Duszpasterze
  • Kancelaria parafialna
  • Kontakt
DUSZPASTERSTWO WOJSKOWE GARNIZONU RADOM I GRÓJEC

Święto 15 sierpnia w Radomiu. Będą uroczystości, piknik militarny i koncert wojskowy na Placu Corazziego

Napisano dnia 11 sierpnia, 202211 sierpnia, 2022

We wtorek odbyła się konferencja Wiceministra Obrony Narodowej i senatora ziemi radomskiej Wojciecha Skurkiewicza. Głównym tematem były obchody z okazji dnia 15 sierpnia w Radomiu. Konferencja rozpoczęła się o godzinie 9 przed budynkiem głównym 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, przy ulicy Sadków 9. Na wydarzeniu zgromadziły się tłumy ludzi. Głównym tematem przemówienia był program uroczystości, która będzie odbywać się w poniedziałek, 15 sierpnia w związku ze Świętem Wojska Polskiego.

Uroczystości z tej okazji rozpoczną się tego dnia już o godzinie 12. Pierwszym punktem wydarzenia, który będzie wstępem do dalszej części uroczystości będzie jak co roku oficjalna Msza święta. Będzie ona miała miejsce w Kościele Garnizonowym w Radomiu. Kolejny punkt będzie miał miejsce o godzinie 13 na placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu. Na miejscu odbędzie się uroczysta zbiórka i oficjalny apel pamięci. Następnie odbędzie się złożenie kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Radomiu. Od godziny 14 na Placu Corazziego będzie trwał rozrywkowy piknik militarny. Dla uczestników zaplanowano wystawę sprzętu wojskowego, koncert Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Radomiu, pokaz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51. Pułku Piechoty Strzelców Kresowych, liczne stoiska promocyjne oraz atrakcje dla najmłodszych. Podczas imprezy chętni będą również mogli podjąć pierwsze kroki w celu rozpoczęcia zawodowej kariery wojskowej.
Wstęp na wydarzenie jest dla wszystkich bezpłatny.

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, która została stoczona w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Corocznie 15 sierpnia odbywają się we wszystkich kościołach polowych w Polsce uroczyste Msze Święte w intencji poległych na polu chwały. Na cmentarzach pamięć żołnierzy czci Apel Poległych, natomiast przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odprawiana jest z udziałem najwyższych władz państwowych honorowa zmiana warty.Głównym organizatorem uroczystości jest 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Lotnictwo Wojskowe w Radomiu swój początek datuje na rok 1927. Do ich głównych zadań należy między innymi: realizacja szkolenia lotniczego na potrzeby Lotniczej Akademii Wojskowej oraz personelu latającego, utrzymywanie w gotowości do pokazów lotniczych Zespół Akrobacyjny „ORLIK”, utrzymanie stałej gotowości bojowej oraz zdolności do osiągania gotowości do podjęcia działań i wiele innych.

Tekst za:
https://radom.naszemiasto.pl/swieto-15-sierpnia-w-radomiu-beda-uroczystosci-piknik/ar/c13-8943769

KATEGORIE:

  • Aktualności
  • Ogłoszenia

LITURGIA DNIA:

msze święte

Dni powszednie:
godz. 12.00; 18.00
Niedziele:
godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00

Kancelaria parafialna:

 

czynna od wtorku do piątku:
od 17.00 do 18.00

W niedzielę, święta kościelne i państwowe kancelaria jest zamknięta

Dane Kontaktowe

Duszpasterstwo Wojskowe
Parafia pw. Św. Stanisława Bpa
Plac Konstytucji 3 Maja 1
26-610 Radom
tel. (48) 307-04-24, 261-511-450
fax: 261-511-450

polecane strony


42 Baza Lotnictwa Szkolnego
1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny
Ordynariat Polowy WP
Diecezja Radomska


Sklep Caritas
Ordynariatu Polowego WP


Ministerstwo Obrony Narodowej
Dowództwo Generalne RSZ
©2023 DUSZPASTERSTWO WOJSKOWE GARNIZONU RADOM I GRÓJEC | Powered by SuperbThemes & WordPress