Spotkanie wigilijne w 42. BLSz

Tradycyjnie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia br., w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego odbyły się uroczystości wigilijne, których gospodarzem był Dowódca Bazy płk. dypl. pil Jan SKOWROŃ.  Inauguracją był koncert Szymona WYDRY, który odbył się w Klubie 42. BLSz. Podczas fantastycznego występu widzowie wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd w interpretacji artysty.

Po koncercie, już po raz kolejny ze względu na licznie zgromadzonych uczestników,  spotkanie opłatkowe odbyło się w hangarze, a swoją obecnością zaszczycili udział wyżsi przełożeni z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, władze parlamentarne, rządowe i samorządowe, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek wojskowych, stowarzyszeń oraz organizacji  pozarządowych, lokalnych szkół, a także  kombatanci, seniorzy lotnictwa, wdowy zmarłych żołnierzy, sympatycy lotnictwa oraz żołnierze  i pracownicy RON.  W niecodziennej scenerii lotniczego hangaru rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu szer. Iwony BORUCH, następnie Dowódca płk dypl. pil Jan SKOWROŃ przekazał zgromadzonym świąteczne życzenia, a Biskup Radomski Henryk TOMASIK przypomniał słowa Ewangelii wg. św. Łukasza i zaintonował wspólną modlitwę. Na zakończenie, w miłej i ciepłej atmosferze przy akompaniamencie kolęd  i utworów świątecznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Radomia, wszyscy zebrani mieli okazję do złożenia sobie życzeń.

Tekst: p. Anna KUNA
Foto: st. szer. Bartosz PIĄTKOWSKI