Spotkanie Wigilijne w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego

22 grudnia br., odbyło się spotkanie wigilijne w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego, którego gospodarzem był Dowódca Garnizonu Radom płk dypl. pil. Jan SKOWROŃ. W tym roku, ze względu na bardzo dużą ilości osób, spotkanie opłatkowe odbyło się w hangarze, a wśród zaproszonych gości byli m.in.: wyżsi przełożeni z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, przedstawiciele duchowieństwa, władze parlamentarne, rządowe i samorządowe, przedstawiciele  zaprzyjaźnionych służb mundurowych i jednostek wojskowych Garnizonu Radom, stowarzyszeń oraz organizacji  pozarządowych, lokalnych szkół, kombatanci, seniorzy lotnictwa, wdowy zmarłych żołnierzy, sympatycy lotnictwa oraz wojska oraz żołnierze  i pracownicy wojska.

Podczas przemówienia Dowódca 42. BLSz podsumował dobiegający końca 2016 rok, życzył wszystkim zebranym wytrwałości w wykonywaniu zadań w nowym roku. Następnie po odczytaniu Ewangelii przez ks. mjr. Kryspina RAKA, Biskup Radomski Henryk TOMASIK udzielił błogosławieństwa na zbliżające się Święta i poświęcił wigilijne potrawy. Aby tradycji stało się zadość, przy akompaniamencie kolęd w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Radomiu, przyszedł czas na wspólne podzielenie się opłatkiem oraz życzenia.

Tekst i foto: p. Anna KUNA.