Spotkanie Wigilijne w 1. Ośrodku Radioelektronicznym

W dniu 16 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne żołnierzy i pracowników 1. Ośrodka Radioelektronicznego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście, wśród których były władze Powiatu i Gminy Grójec, przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, instytucji kulturalnych i urzędów, dyrektorzy szkół, byli dowódcy oraz żołnierze i pracownicy naszej jednostki.

W tak szczególnym dniu nie mogło też zabraknąć przedstawicieli duchowieństwa w osobach Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu ks. Prałata Stefana Kazulaka, Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Grójcu ks. Zbigniewa Sucheckiego oraz Proboszcza Parafii Wojskowej pw. św. Stanisława Biskupa w Radomiu – kapelana Garnizonu Grójec ks. mjr Kryspina Raka.

Dowódca 1.ORel. płk Andrzej Kozera przywitał gości oraz żołnierzy i pracowników RON, po czym wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie kolędy przy akompaniamencie instrumentalnym w wykonaniu żołnierzy naszej jednostki. Następnie przedstawiciel harcerzy Hufca ZHP Grójec przekazał Dowódcy 1.ORel symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii przez ppor. Patryka Szymańca, ks. Zbigniew Suchecki wygłosili Słowo Boże a ks. mjr Kryspin Rak i ks. dziekan Stefan Kazulak poświęcili opłatek.

Na zakończenie uroczystości Dowódca płk Andrzej Kozera podziękował żołnierzom i pracownikom 1.ORel. za trud i wysiłek, jaki włożyli w wypełnianie zadań służbowych w mijającym roku oraz życzył wszystkim obecnym spokojnych, rodzinnych Świąt, a także sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

Uroczystość dopełniły wzajemne życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem. Świąteczną atmosferę żołnierzom umilały tradycyjne kolędy.