SPOTKANIE WIGILIJNE W 1. OŚRODKU RADIOELEKTRONICZNYM

W dniu 21 grudnia  2017 r. w 1.Ośrodku Radioelektronicznym  odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej

Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Szefa Gabinetu Politycznego Premiera ministra Marka SUSKIEGO oraz Marszałka Senatu Stanisława KARCZEWSKIEGO, członek rodziny patrona naszej Jednostki ppłk. Jana Kowalewskiego pan dr Maciej  DORUCHOWSKI, władze  Powiatu i Gminy Grojec, przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, instytucji kulturalnych i urzędów, dyrektorzy szkół byli dowódcy  jednostki,  harcerze oraz żołnierze i pracownicy RON naszej jednostki.

W tak szczególnym dniu nie mogło też zabraknąć przedstawicieli duchowieństwa w osobach Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu ks. Prałata Stefana KAZULAKA, Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Grójcu  Ks. Zbigniewa SUCHECKIEGO oraz Proboszcza Parafii Wojskowej pw. św. Stanisława Biskupa w Radomiu, kapelana Garnizonu Grójec ks. mjr. Kryspina RAKA.

Dowódca płk Andrzej KOZERA witając  gości oraz żołnierzy i pracowników RON złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Swoim podwładnym podziękował  za trud i wysiłek, jaki włożyli w wypełnianie zadań służbowych, a także  życzył sukcesów  w nadchodzącym Nowym Roku. Następnie wszyscy zebrani odśpiewali kolędy. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii przez st. szer. Martynę NIWIŃSKĄ, ks. mjr Kryspin RAK pobłogosławił opłatki oraz złożył życzenia świąteczne. Przedstawiciele  harcerzy Hufca ZHP Grójec przekazali Dowódcy 1. ORel symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczystość dopełniły wzajemne życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem. Świąteczną atmosferę umilały kolędy  i pastorałki wykonane  przez  zaproszoną  Kapelę Góralską  “HAJDUK” ze Szczyrku.

                                                                      Tekst: Krystyna KRUSZEWSKA
Zdjęcia: Dariusz STANKIEWICZ