Spotkanie wielkanocne w 42 BLSz

Z okazji zbliżających się świąt, 12 kwietnia br., w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego odbyło się spotkanie wielkanocne. Ze względu na nieobecność Dowódcy płk. dypl. pil. Jana SKOWRONIA, który przebywał na odprawie rozliczeniowo-koordynacyjnej kierowniczej kadry resortu Obrony Narodowej,  rolę gospodarza pełnił Zastępca Dowódcy płk Tomasz PŁOWAŚ. Wśród zaproszonych gości byli: wyżsi przełożeni z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, przedstawiciele duchowieństwa, władze parlamentarne, rządowe i samorządowe, przedstawiciele  zaprzyjaźnionych służb mundurowych i jednostek wojskowych Garnizonu Radom, stowarzyszeń oraz organizacji  pozarządowych, lokalnych szkół, kombatanci, seniorzy lotnictwa, wdowy zmarłych żołnierzy, sympatycy lotnictwa oraz wojska oraz żołnierze  i pracownicy resortu Obrony Narodowej.

Zastępca Dowódcy – płk PŁOWAŚ, odczytał list wystosowany na tę okoliczność przez płk dypl. pil. Jana SKOWRONIA, złożył wszystkim życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, następnie bp Henryk TOMASIK odmówił modlitwę ekumeniczną i poświęcił potrawy.

Wspólne spotkanie przy wielkanocnym stole przebiegało w miłej atmosferze, a wszyscy zgodnie ze staropolską tradycją dzielili się jajkiem, składając sobie życzenia.

Tekst: p. Anna KUNA