Spotkanie Opłatkowe w Garnizonie Radom

19 grudnia br., w 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego odbyło się spotkanie wigilijne, którego gospodarzem był Dowódca Garnizonu Radom płk pil. Maciej SIEMIŃSKI.

Tradycyjnie już w scenerii lotniczego hangaru zebrali się zaproszeni goście, żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej. W spotkaniu wigilijnym udział wzięli: Sekretarz Stanu w MON Wojciech SKURKIEWICZ, przełożeni z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, władze rządowe i samorządowe, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych i jednostek wojskowych, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych, lokalnych szkół, a także kombatanci, seniorzy lotnictwa i wdowy zmarłych żołnierzy.

W świąteczny nastrój, piękną melodią bożonarodzeniową wprowadziła wszystkich wychowanka koła muzycznego w Klubie 42. BLSz – Patrycja ZIĘTEK. Dowódca płk pil. Maciej SIEMIŃSKI, w krótkich żołnierskich słowach złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, następnie ks. ppłk Kryspin RAK odczytał Ewangelię wg. św. Łukasza, a Biskup Radomski Henryk TOMASIK zaintonował wspólną modlitwę i poświęcił opłatek.

W dalszej części uroczystości zebrani mieli okazję do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, natomiast służby logistyczne dołożyły wszelkich starań w przygotowanie tradycyjnych wigilijnych potraw, które zagościły na świątecznym stole.

Tekst: p. Anna KUNA. Fot.: p. Natalia LEŚNIEWSKA