Przekazanie obowiązków Dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego

01.04 br., na placu przed Wojskowym Portem Lotniczym odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków dowódcy bazy.

Obowiązki przyjmował, wyznaczony decyzją Ministra Obrony Narodowej,
płk pil. mgr inż. Maciej SIEMIŃSKI. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku o gotowości pododdziałów 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego do uroczystości, przez szefa sztabu ppłk. Roberta CZUBAKA. Meldunek przyjął dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk pil. Wojciech PIKUŁA. W ceremonii przekazania obowiązków, dowódca 4. SLSz podziękował płk. dypl. pil. Janowi SKOWRONIOWI za dotychczasowe pełnienie obowiązków na stanowisku dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, a także przedstawił sylwetkę nowego dowódcy i jego dotychczasowe dokonania w służbie. W trakcie uroczystości sztandar na ręce nowego dowódcy przekazał ustępujący dowódca płk dypl. pil. Jan SKOWROŃ, który pełnił je od 6 maja 2016 r. Meldunki o przekazaniu i przyjęciu obowiązków przyjął dowódca 4. SLSz.

Uroczystość na placu zakończyła defilada pododdziałów jednostki. Muzyczną oprawę uroczystego apelu zapewniła Orkiestra Wojskowa z Radomia.

Tekst: p. Anna KUNA, Fot.: p. Anna Kuna, st. chor. Tomasz SZCZERBIŃSKI