Przeformowanie 1.Ośrodka Radioelektronicznego w Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

W dniu 13 stycznia 2020 r. na terenie jednostki wojskowej odbył się uroczysty apel z okazji przeformowania 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej. Dzień ten to kolejna historyczna data w 60 – dziesięcioletnich dziejach grójeckiej jednostki, bowiem po niemal 20 latach funkcjonowania 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, z początkiem 2020 roku swoją działalność w strukturach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej inauguruje Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, które z tą chwilą przejęło też zaszczyt kontynuacji chwalebnych tradycji jednostek grójeckiego garnizonu.

Na uroczystość przybyli: m. in. Minister i Poseł na Sejm RP Marek SUSKI, Inspektor Rodzajów Wojsk Pan generał brygady Sławomir OWCZAREK, Szef Oddziału Walki Elektronicznej Pan płk Bogusław KASZA, Szef Oddziału Programowania Podsystemu Rozpoznania i WRE płk Paweł PONCZYŃSKI, Dowódca 61blp.  ppłk Janusz OSTROWSKI, ks. ppłk Kryspin RAK – Proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu oraz władze lokalne i służby mundurowe.

Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej RP na maszt i odśpiewaniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej gości powitał Komendant Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej Pan płk Andrzej KOZERA. Następnie Inspektor Rodzajów Wojsk DGRSZ gen. bryg. Sławomir OWCZAREK w swoim przemówieniu podziękował za bardzo dobre i profesjonalne realizowanie zadań 1. ORel, w związku z czym jest przekonany, że historia 60 lat funkcjonowania jednostki wojskowej bardzo dobrze wróży na następne lata funkcjonowania CRiWWRE.

Po odczytaniu Rozkazu o wyznaczeniu Komendanta Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej oraz Rozkazu o ubyciu z Centrum i wyznaczeniu na nowe stanowisko w Kancelarii Premiera, Szefa Sztabu ppłk Grzegorza BOCHNIAKA, który w tym dniu żegnał się z naszą jednostką. Dzień ten był też szczególny dla por. Piotra SULIMY, który został uhonorowany pucharem Oficera Roku 2019.

Na zakończenie uroczystości i po odegraniu i odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przed trybuną honorową, przy dźwiękach „Warszawianki” zaprezentowały się pododdziały nowo utworzonej grójeckiej jednostki, które do defilady poprowadził dowódca uroczystości, pan mjr Paweł HAJDUK przy dźwiękach orkiestry wojskowej z Radomia.