I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale prowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni odprawiane jest w piątki o godz. 12.30 i 17.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 11.30.

2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Kolejna – II Niedziela Wielkiego Postu (28 lutego) – jest niedzielą Dzieła Pomocy “AD GENTES”. Jest to szczególna okazja do solidarności z polskimi misjonarzami i zaangażowania się na rzecz wsparcia ich działalności edukacyjnej, medycznej i charytatywnej. Dzieło Pomocy “AD GENTES” działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przeprowadza zbiórkę ofiar pieniężnych (jest to również forma jałmużny wielkopostnej). Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do puszki przy wyjściu z Kościoła po każdej Mszy św.

4. W Wielkim Poście szczególnie pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną. Pomoc w postaci paczek żywnościowych już tradycyjnie przed świętami trafi do osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

5. 22 lutego przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. Krzesło, na którym zasiadał i z którego nauczał św. Piotr jest przypomnieniem władzy, posłannictwa i zadań duszpasterskich każdego papieża. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji Ojca Świętego Franciszka.

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Elżbieta Postoła i śp. ppłk Jan Piątosa.

Wieczny odpoczynek…