OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 

11 kwietnia 2021

  1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego łaska odpustu zupełnego związana jest z dobrą spowiedzią i przyjętą Komunią świętą. Wskazane jest również praktyczne zaangażowanie się w dzieła miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele charytatywne podejmowane przez Caritas Ordynariatu Polowego WP. Kolejnemu – 77. Tygodniowi Miłosierdzia – towarzyszy hasło: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia
  2. 14 kwietnia (środa) będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
  3. W środę również zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  4. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, rozpocznie ona XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
  5. Przypominamy o obostrzeniach epidemicznych! W naszej świątyni jednocześnie może przebywać maksymalnie 30 osób. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu (1,5 m) i obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!