OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKANOCNA 

4 kwietnia 2021

  1. Dziękujemy Panu Bogu za błogosławiony czas Świętego Triduum Paschalnego i za jego wypełnienie w niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczystość Wielkanocy Kościół świętuje przez osiem dni – aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez całą Oktawę. Dziękujemy Pani Marii, panu Pawłowi i panu Henrykowi za ogrom pracy włożonej w przygotowanie naszej garnizonowej świątyni oraz za przepiękne dekoracje kwiatowe. Dziękujemy Panu Organiście, całej służbie liturgicznej, a także wszystkim tym, którzy czuwali przy Chrystusie w tych szczególnych dniach. 
  2. W poniedziałek przypada drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą celebrowane w porządku niedzielnym.
  3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
  4. Za naszych bliskich zmarłych, polecanych w wypominkach, będziemy się modlić w następną niedzielę, tj. 11 kwietnia.
  5. Przyszła niedziela (II Niedziela Wielkanocna) jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne podejmowane przez Caritas Ordynariatu Polowego WP. 
  6. Przypominamy o obostrzeniach epidemicznych, w naszej świątyni jednocześnie może przebywać maksymalnie 30 osób. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu (1,5 m) i obowiązku zakrywania ust i nosa. 
  7. Pragniemy serdecznie podziękować za wielkanocne życzenia i dar modlitwy. Wam wszystkim, Siostry i Bracia, wypraszamy u Zmartwychwstałego Pana łaskę umocnienia w wierze, nadziei i miłości płynącej z tajemnicy Paschalnej. Bądźcie zawsze pewni tej niepojętej miłości, zdolnej do najwyższej ofiary! Wyzbądźcie się lęku! Pozwólcie by prowadził Was i kształtował Jezus Miłosierny! Nie lękajcie się – Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!