OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8.11.2020

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
  2. Dziś także o godz. 17.15 zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej 
  3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża i matką wszystkich kościołów świata
  4. W środę, 11 listopada, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. O godz. 11.00 w Katedrze Radomskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. W Kościele Garnizonowym Msze św. będą celebrowane o godz. 12.00 i 18.00
  5. Informujemy, że do końca listopada kancelaria parafialna będzie czynna: wtorek, czwartek, sobota w godz. 16.30 – 17.45. Dostęp do kancelarii jest przez wejście główne do Kościoła 

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia