OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

28 marca 2021

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, którego ukoronowaniem jest tzw. Święte Triduum Paschalne – trzy dni, w których wierni przeżywają pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.  
 2. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 3. W Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. 
 4. W Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Przypominamy, że w tym dniu wszystkich wiernych obowiązuje post ścisły.
 5. Wielka Sobota – wznowienie adoracji o godz. 9.30. Święcenie pokarmów na placu przed kościołem od godz. 10.00 do godz. 14.00 (co pół godziny) z zachowaniem reżimu sanitarnego. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00 (zabierzmy ze sobą świece). 
 6. Z racji przypadającej w pierwszą niedzielę miesiąca Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego za naszych bliskich zmarłych, polecanych w wypominkach, będziemy się modlić w następną niedzielę, tj. 11 kwietnia.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie się  w pomoc osobom najuboższym z naszej parafii. Przygotowane świąteczne paczki będą wydawane w najbliższy wtorek 30 marca. 
 8. W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń epidemicznych w naszej świątyni jednocześnie może przebywać maksymalnie 30 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu (1,5 m) i obowiązku zakrywania ust i nosa. 
 9. Msze św. sprawowane w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, pod przewodnictwem Biskupa Polowego, będą transmitowane online w następującym porządku:
 • Niedziela Palmowa – godz. 12.00;
 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek – godz. 18.00;
 • Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek – godz. 17.00 (transmisja przez Radio Maryja);
 • Wigilia Paschalna – godz. 19.00.

Transmisje będą dostępne na stronie internetowej Ordynariatu Polowego 
i Katedry Polowej. 

10. Panu Bogu niech będą dzięki za nasze wielkopostne rekolekcje. Z serca dziękujemy ks. Piotrowi Woszczykowi – proboszczowi parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu za dar Słowa Bożego. Niech te ćwiczenia rekolekcyjne wydadzą w naszym codziennym życiu błogosławione owoce.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!