OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6.09.2020

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno Słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić
  2. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Radom, Dowódca Garnizonu Radom i Prezydent Miasta Radomia w środę 9 września zapraszają na obchody 75 rocznicy rozbicia więzienia Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Radomiu przez oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem por. Stefana Bembińskiego „Harnasia”. Godz. 11.30 – złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą akcję rozbicia radomskiego więzienie ul. Malczewskiego 1, godz. 12.00 Msza św. w Kościele Garnizonowym w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy podziemia niepodległościowego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się pod Pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Niedziałkowskiego
  3. W poniedziałek (14.09) kancelaria parafialna będzie zamknięta 

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia