OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.10.2020

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i październikowym nabożeństwie odprawianym po Mszy św. o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 17.30
  2. W tym duchu przeżyjmy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszamy na wspólnotową modlitwę o godz. 12.00
  3. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata
  4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary będzie można złożyć do puszki po każdej Mszy św.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia