OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.08.2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach
  2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na obchody upamiętniające 100. rocznicę śmierci Teresy Grodzińskiej, bohaterskiej sanitariuszki, pierwszej kobiety odznaczonej Orderem Virtuti Militari w II Rzeczypospolitej, poległej męczeńską śmiercią w 1920 r. Za swoje bohaterstwo jako jedna z pierwszych osób, i jako pierwsza kobieta w II Rzeczypospolitej została odznaczona Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari – najwyższym polskim odznaczeniem wojennym, nadawanym za wybitne zasługi bojowe. O godz. 11.00 – na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Teresy Grodzińskiej, o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem JE ks. Bp gen. bryg. Józefa GUZDKA – Biskupa Polowego Wojska Polskiego. Nad obchodami Patronat Narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronat Honorowy objął Prezydent Radomia Radosław Witkowski i Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek
  3. We wtorek 1 września przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. O godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji poległych i pomordowanych w okresie II Wojny Światowej. Po Mszy św. przed Kościołem odbędą się dalsze uroczystości. O godz. 12.15. uroczystości odbędą się pod pomnikiem Żołnierzy 72. Pułku Piechoty im. płk Dionizego Czachowskiego przy ul. Malczewskiego
  4. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa po Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź św. w piątek przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia