OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

28 lutego 2021

  1. Przeżywamy dziś niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. 1 marca jest w Polsce Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych – uczestników podziemia niepodległościowego z przełomu lat 40-tych i 50-tych XX wieku. Dziękujemy Panu Bogu za ofiarę ich życia oddanego za wolność Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 10.00.
  3. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. We czwartek, 4 marca, w liturgii Kościoła czcimy świętego Kazimierza, polskiego królewicza – Patrona Radomia i Diecezji Radomskiej.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. W pierwszy czwartek i pierwszą sobotę po Mszach św. o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne.
  6. W Wielkim Poście szczególnie pragniemy pomagać potrzebującym, dlatego prowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych oraz ofiar pieniężnych, które jako dar wielkopostny możemy składać pod amboną. Pomoc w postaci paczek żywnościowych już tradycyjnie przed świętami trafi do osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii. 
  7. Przyszła niedziela, pierwsza niedziela miesiąca (7.03) jest okazją do modlitwy za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!