Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
  3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski
  4. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Biskup Polowy Wojska Polskiego JE. Ks. Bp Józef Guzdek przedłużył aż do odwołania, dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną w dniu 12 marca br. i rozszerzył jej zakres na wszystkich wiernych Ordynariatu Polowego
  5. Informujemy, iż odwołujemy zaplanowane w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali
  6. Kancelaria Parafii Wojskowej w Radomiu została tymczasowo zamknięta. Sprawy pilne i losowe prosimy zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 884-829-750, (48) 307-04-24
  7. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Zachęcamy do udziału w Eucharystii przez środki masowego przekazu