OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 10.30 zostanie odprawiona w intencji Żołnierzy i Pracowników Resortu Obrony Narodowej Wojsk Obrony Terytorialnej z okazji Ich święta. Po Mszy św. na placu Corazziego odbędą się Centralne Uroczystości Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie uroczystości zostanie wręczony i poświęcony sztandar, który otrzyma 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
  2. Również dziś – Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny, zmarłych i poległych twórców Polskiego Państwa Podziemnego 
    i Żołnierzy Armii Krajowej z okazji 81 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się pod pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Niedziałkowskiego
  3. Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zwróciła się z apelem o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji, którzy ucierpieli w pożarze obozu dla uchodźców, poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek w dzisiejszą niedzielę, która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Ofiary można złożyć do puszki przy wyjściu z Kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać
  4. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  5. W środę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym, które będziemy odprawiali po Mszy św. o godz. 12.00, w niedzielę o godz. 17.30. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Eucharystii o godz. 12.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej będzie przed Mszą św. o godz. 12.00 i 18.00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszamy na Mszę świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 12.00
  8. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. zapraszamy na modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 9.00 

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia