Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego
 2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach
 3. W trzecią niedzielę Wielkanocy nadal obowiązuje nas ograniczona ilość osób uczestniczących we Mszach św. W naszym Kościele Garnizonowym w obrzędach religijnych może uczestniczyć do 35 osób
 4. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła.  W 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy
 5. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy piątek miesiąca Msze św. w naszej świątyni będą celebrowane o godz. 10.00, 12.00 i 18.00
 7. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwa majowe będziemy celebrowali od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
 8. W sobotę 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, w tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić
  o rychłą kanonizację bł. ks. mjr Bolesława Strzeleckiego, kapelana wojskowego, który całe swoje kapłańskie życie związał z Radomiem a w 1939 roku otaczał opieką duszpasterską nasz Kościół Garnizonowy. Był nazywany Radomskim św. Franciszkiem. W tym dniu przypada 79 rocznica Jego męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz
 9. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny i Ordynariatu Polowego. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada niedziela okresu Wielkanocnego, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 12.00 i 18.00
 10. W niedzielę 3 maja będziemy obchodzić 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Katedrze Radomskiej o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Henryka TOMASIKA – Biskupa Radomskiego. Eucharystia będzie transmitowana na stronach internetowych Diecezji Radomskiej (www.diecezja.radom.pl) i Katedry Radomskiej (www.katedra.radom.pl) oraz przez Radio Plus i Telewizję Dami. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i ograniczeniem osób, które mogą uczestniczyć w liturgii (w katedrze może uczestniczyć we Mszy świętej nie więcej niż 70 osób) zachęcamy do korzystania z tych transmisji
 11. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw
  o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele
 12. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną ofiary za odprawione intencje mszalne można również przekazać na nasze konto parafialne.
  W tytule przelewu prosimy umieścić informację dotyczącą daty, godziny oraz intencji zamawianej Mszy św. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy składają ofiary na rzecz Parafii Wojskowej w Radomiu na nasze konto parafialne nr 91 1020 4317 0000 5102 0413 0597. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
 13. Przypominamy, iż zgodnie z przepisami państwowymi, wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki
 14. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną kancelaria Parafii Wojskowej w Radomiu została tymczasowo zamknięta. Sprawy pilne
  i losowe prosimy zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 884-829-750

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia