OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W środę w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza
 2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwo październikowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 12.00, 
  w niedzielę o godz. 17.30
 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Zachęcamy do modlitwy za bliskich zmarłych w kościołach parafialnych oraz domach. Ze względu na sytuację epidemiczną unikajmy dużych skupisk ludzkich jak też spotkań w szerszym gronie rodzinnym. W tym roku zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej odpusty za zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad
 4. W poniedziałek 2 listopada w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych naszą modlitwą obejmiemy naszych bliskich zmarłych, parafian – żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej Garnizonu Radom i Grójec, zmarłych, którzy modlili się w naszej wojskowej świątyni, zmarłych księży kapelanów oraz poległych obrońców naszej Ojczyzny. Msze św. będą celebrowane o godz. 10.00, 12.00 i 18.00
 5. Zbliża się listopad. Jest to szczególny miesiąc modlitwy za naszych bliskich zmarłych, których tradycyjnie polecamy w modlitwie wypominkowej. Przy wyjściu z kościoła na klęcznikach są wyłożone kartki, na których możemy wpisać intencje na wypominki. Za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej w Kościele Garnizonowym będą następujące modlitwy: 
 • W dniach 2 – 7 listopada po Mszy św. o godz. 12.00 – różaniec w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej z odczytywaniem imion zmarłych. 8 listopada (niedziela) – różaniec: godz. 17.15,
 • Przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. modlitwa z odczytywaniem imion zmarłych, 
 • Przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 Msza święta 
  w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Wypełnione czytelnie kartki z wypominkami składamy w zakrystii

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia