Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.2020

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce
  2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie
  3. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację
  4. W piątek z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa podczas Mszy św. o godz. 12.00 naszą modlitwą obejmiemy wszystkich uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych ONZ
  5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja
  6. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
  7. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich Ofiarodawców obejmujemy wdzięczną modlitwą, szczególnie pamiętając w czasie coniedzielnej Mszy świętej w intencji Parafian i wszystkich modlących się w naszej wojskowej świątyni

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia