OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.08.2020

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. W poniedziałek w liturgii przypada święto świętego Bartłomieja, Apostoła
  2. W środę w liturgii Kościoła przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W piątek przypada Święto Lotnictwa Polskiego. O godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej Sił Powietrznych Garnizonu Radom i Grójec
  4. Również w piątek o godz. 13.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Radomskiej Straży Miejskiej z okazji 30 rocznicy powołania tej formacji
  5. W sobotę na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Św. 
  6. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 12.00 i 18.00
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na obchody upamiętniające 100. rocznicę śmierci Teresy Grodzińskiej, bohaterskiej sanitariuszki, pierwszej kobiety odznaczonej Orderem Virtuti Militari w II Rzeczypospolitej, poległej męczeńską śmiercią w 1920 r. pod Hrubieszowem, gdzie do ostatniej chwili przed swoją śmiercią ratowała żołnierzy Wojska Polskiego. Za swoje bohaterstwo w czasie walk o Hrubieszów została odznaczona jako jedna 
    z pierwszych osób, i jako pierwsza kobieta w II Rzeczypospolitej, Krzyżem Orderu Wojennego Virtuti Militari, – najwyższym polskim odznaczeniem wojennym, nadawanym za wybitne zasługi bojowe. W ramach obchodów o godz. 11.00 – na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Limanowskiego nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Teresy Grodzińskiej, o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem JE ks. Bp gen. bryg. Józefa GUZDKA – Biskupa Polowego Wojska Polskiego. Nad obchodami Patronat Narodowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronat Honorowy objął Prezydent Radomia Radosław Witkowski i Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek
  8. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek w godz. 17.00 – 17.45 

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia