Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej
  i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych
 2. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem tego dnia w naszym kościele będą celebrowane o godz.: 10.00, 12.00 i 18.00
 3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej.
  Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy w piątki o godz. 12.30 oraz wieczorem o godz. 17.30
 5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa będę sprawowane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 11.30
 6. W przyszłą niedzielę 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji pomordowanych, poległych oraz zmarłych Żołnierzy Niezłomnych, oraz zmarłych członków Radomskiego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i członków organizacji niepodległościowych upamiętniających okres zniewolenia komunistycznego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się przy pomniku Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość przy ul. Władysława Beliny-Prażmowskiego
 7. Przyszła pierwsza niedziela miesiąca jest okazją do modlitwy za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Ze względu na uroczystości o godz. 12.00 intencje wypominkowe z godz. 12.00 zostaną odczytane przed Mszą św. o godz. 10.30

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia