Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości
  2. W środę, 25 marca w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego
  3. Władze państwowe rozporządzeniem ministra zdrowia z 20 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii wprowadziły ograniczenie liczby uczestników także zgromadzeń religijnych do 50 osób. Dlatego bardzo prosimy, aby w Mszach św. niedzielnych, w dni powszednie oraz obrzędowych (np. pogrzeb), uczestniczyły przede wszystkim osoby zamawiające intencję mszalną wraz z najbliższą rodziną. Przypominamy o możliwości skorzystania z dyspensy od obecności na niedzielnej Mszy świętej i zachęcamy (osoby w podeszłym wieku, wiernych, którzy mają objawy infekcji, dzieci i młodzież szkolną, dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby, które czują obawę przed zarażeniem) do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez codzienne i niedzielne transmisje Mszy świętych za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu w swoich domach
  4. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Biskup Polowy Wojska Polskiego JE. Ks. Bp Józef Guzdek przedłużył aż do odwołania, dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną w dniu 12 marca br. i rozszerzył jej zakres na wszystkich wiernych Ordynariatu Polowego
  5. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii informujemy, iż w trosce o zdrowie wiernych odwołujemy zaplanowane w okresie Wielkiego Postu rekolekcje wielkopostne, nabożeństwa Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali
  6. Praca Kancelarii Parafii Wojskowej w Radomiu zostaje ograniczona tylko do spraw pilnych i losowych. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel.: 884-829-750, (48) 307-04-24, 261-511-450, lub e-mail: parafiawojskowa-radom@wp.pl

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia