Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego
  2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 12.00 a w niedzielę o godz. 17.30
  3. W środę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi
  4. W czwartek 25 czerwca przypada 44. rocznica wydarzeń Radomskiego Czerwca’76. W tym roku, z powodu zagrożenia koronawirusem, organizatorzy zrezygnowali z uroczystości, które odbywały się dotychczas przy Pomniku Ludzi Skrzywdzonych, u zbiegu ulicy 25. Czerwca i Żeromskiego. W Katedrze Radomskiej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św.  pod przewodnictwem JE ks. bp Henryka TOMASIKA – Biskupa Radomskiego
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Papieski zatytułowany: „2020. Rok Św. Jana Pawła II – Zrozumieć Niepodległą”. Wystąpią: Alicja WĘGORZEWSKA – śpiew, Maciej MIECZNIKOWSKI – śpiew, Bogdan KIEREJSZA – skrzypce, Robert GRUDZIEŃ – organy, fortepian

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia