XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 czerwca 2021

1.      Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności
z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu,
a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy św., pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2.      We wtorek, 29 czerwca przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.
Z upoważnienia Biskupa Polowego Józefa Guzdka informujemy, że zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP 29 czerwca br. należy “we wszystkich kościołach katedralnych w naszej ojczyźnie odprawić Eucharystię w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz wezwać wiernych
do modlitwy w jego intencji w swoich parafiach, upraszając darów potrzebnych do pełnienia posługi Piotrowej”. Tego dnia msze święte z homilia o godz. 12.00 i 18.00. Ofiary składane tego dnia
we wszystkich świątyniach przeznaczone są na tzw. “świętopietrze,,.

3.      Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe dziś o godz. 17.30 i od poniedziałku do środy po mszy św. o godz. 12.00.

4.      W środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

6.      W sobotę o godz.12.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.

7.      Wszystkim udającym się na urlopy i wakacyjny wypoczynek życzymy bezpiecznych podróży, radosnych chwil i bogatych przeżyć oraz Bożych łask.