OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.09.2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu
  2. W poniedziałek w liturgii Kościoła obchodzimy święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  3. W środę w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.30 zostanie odprawiona w intencji Żołnierzy i Pracowników Resortu Obrony Narodowej Wojsk Obrony Terytorialnej z okazji Ich święta. Po Mszy św. na placu Corazziego odbędą się Centralne Uroczystości Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. W czasie uroczystości zostanie wręczony i poświęcony sztandar, który otrzyma 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
  5. Również w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny, zmarłych i poległych twórców Polskiego Państwa Podziemnego i Żołnierzy Armii Krajowej z okazji 81. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Po Mszy św. dalsze uroczystości odbędą się pod pomnikiem Armii Krajowej przy ul. Niedziałkowskiego
  6. Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zwróciła się z apelem o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos w Grecji, którzy ucierpieli w pożarze obozu dla uchodźców, poprzez modlitwę oraz zbiórkę do puszek w niedzielę 27 września 2020 r., która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców. Zbiórka zostanie zorganizowana w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia